LLL

8. listopadu 2008 v 10:40 | Kristýna |  Partnerský tým č. 3 (moodle)
Musím říct, že celoživotní vzdělávání má pro mě nádech výzvy. Jsem ráda, že žiji ve společnosti, která umožňuje všechny tyto vymoženosti. Pokud člověk chce, může být aktivní po celý svůj život.

V některý zaměstnáních je přímo nutné být neustále vzděláván a informován o nejaktuálnějších záležitostech, ale lidé v ostatních oborech nemusejí přijít zkrátka. Účetní, auditoři, právníci, lékaři, ale i kadeřnice a kosmetičky - ti všichni potřebují být v aktuálním dění. Někteří musejí znát nejnovější právní předpisy, nové léčebné postupy nebo nové metodologie, jiné zajímají nové trendy v líčení nebo vlasové diagnostice. Ti všichni mají možnost navštěvovat různé semináře, školení a nebo i konference.

Dále se vzdělávat nemusíme jen ve svém oboru, ale můžeme zabrousit i do zcela jiné oblasti. Existuje nepřeberné množství jazykových kurzů, které nás mohou naučit od základní angličtiny, až po španělštinu, francouzštinu nebo i čínštinu, i když to ve své práci přímo nepotřebujeme. Může nás to však udržovat společensky zdatnými a to není nikdy k zahození. Mě osobně zaujal např. kurz grafologie. V budoucnu bych do tajů této metody ráda pronikla, třeba se to bude někdy hodit. Nebo existuje také např. kurz digitální fotografie, kde se přihlásila např. má kamarádka kadeřnice - ráda by si totiž nafotila svůj vlastní katalog účesů. A tomu já říkám aktivní přístup k životu. Nic není nemožné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama